Logosoft tarafından sunulan Acronis Cyber ​​Protect Cloud, yedekleme ve yeni nesil yapay zeka tabanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma, antivirüs ve uç nokta koruma yönetimini tek bir çözümde birleştirir. Entegrasyon ve otomasyon, hizmet sağlayıcılar için benzersiz bir kolaylık sağlar ve üretkenliği artırır. İşletme maliyetlerini düşürürken karmaşıklığı da azaltır.

 

İş Kesintilerini ve Veri Kaybını Önleyin

 

Sunduğumuz tüm Acronis yazılım ürünleri, Acronis International GmbH tarafından son kullanıcılara lisanslanmıştır. Standart lisanslama politikası, Acronis yazılımının kullanıldığı son kullanıcının kurumunda veya herhangi bir bulut ortamında çalışan cihazların ve işletim sisteminin sayısına bağlıdır.

 

Tek bir cihazda Acronis’i kullanmak için tek bir lisans yeterlidir. Ancak, yazılımın dağıtımı için bir lisans gerekli değildir. Bu, yazılımı cihaza yüklemeseniz ve önyüklenebilir ortam aracılığıyla kullansanız bile, korunan her cihaz için ayrı bir lisans gerekli olduğu anlamına gelir.

 

1 Nisan 2021'den itibaren Acronis, artık hiçbir bölgede yeni kalıcı lisanslar sunmayacak. Ek olarak 1 Ekim 2021'den itibaren geçerli olmak üzere Acronis, yalnızca Büyük Çin Bölgesi ve Japonya'daki Acronis'in Kanal Ortakları aracılığıyla yeni kalıcı lisanslar sunacaktır.

 

Bu değişikliğin, Acronis ve Acronis Kanal Ortaklarının mevcut kalıcı lisanslar için sunduğu bakım ve destek programları üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

 

·         Cyber ​​Protect Yönetim Sunucusu ", Acronis'in Hizmet Sağlayıcının müşterilerini, bayilerini ve son kullanıcıların Acronis Cyber ​​Protect Cloud kullanımını yönetmesine olanak tanıyan yönetim konsolu platformu anlamına gelir.

·         Acronis Cyber ​​Protect Cloud ", Acronis Cyber ​​Protect Cloud yazılımı ve hizmetleri anlamına gelir.

·         Acronis Cyber ​​Files Cloud ", Acronis Cyber ​​Files Cloud hizmetleri anlamına gelir.

·         Acronis Cyber ​​Noter Cloud ", Acronis Noter hizmetleri anlamına gelir.

·         Gelişmiş paket ", Acronis Cyber ​​Protect lisansının üzerinde ek işlevsellik uygulandığı anlamına gelir

·         Uygulama ", Microsoft SQL Server'ın ayrı bir örneği, Microsoft Exchange Server'ın ayrı bir örneği ve/veya Microsoft Active Directory'nin ayrı bir örneği anlamına gelir.

·         Bulut Yedekleme ", Hizmet Sağlayıcı adına Acronis tarafından yönetilen Depolama anlamına gelir

·         Bulut Sunucuları ", bir kurtarma sunucusunu veya birincil sunucuyu temsil eden ortak bir terim anlamına gelir.

·         Sözleşme Belgeleri " veya " Sözleşme " Acronis tarafından Hizmet Sağlayıcıya Acronis Cyber ​​Protect Cloud lisansının satın alınması ve daha sonraki herhangi bir değişiklik veya değişiklikle bağlantılı olarak verilen fiyatlandırma ve sipariş formu, sipariş onayı, fatura ve/veya diğer satın alma belgeleri anlamına gelir.

·         Hesaplama noktası ", hesaplama kaynaklarının kullanımı için fiyatlandırmayı ve raporlamayı basitleştirmek için Acronis tarafından tanıtılan bir ölçüm birimi anlamına gelir.

·         Olağanüstü Durum Kurtarma Deposu " Bulut sunucularının depolanması ve işlenmesiyle ilişkili verilerin boyutu anlamına gelir

·         Olağanüstü Durum Kurtarma Altyapısı ", Olağanüstü Durum Kurtarma yeteneklerini sağlamak için gereken bir yazılım ve donanım koleksiyonu anlamına gelir.

·         Son Kullanıcı ", Acronis Cyber ​​Protect Cloud, Acronis Cyber ​​Files Cloud, Acronis Cyber ​​Notary Cloud'u kullanan nihai varlık veya birey anlamına gelir.

·         Files Cloud Storage ", Hizmet Sağlayıcı adına Acronis tarafından yönetilen Depolama anlamına gelir.

·         Barındırma Sunucusu ", yüklü cPanel ve/veya Plesk yazılımına sahip bir Sunucu veya Sanal Makine anlamına gelir.

·         Hypervisor Host Server ", tek bir makinede birden çok işletim sistemini çalıştırabilen bir bilgisayar anlamına gelir.

·         Yerel Yedekleme ", Son Kullanıcının sahip olduğu ve/veya yönettiği Depolama anlamına gelir

·         Noter Bulut Depolama ", Hizmet Sağlayıcı adına Acronis tarafından yönetilen Depolama anlamına gelir.

·         Noter tasdikli dosya " - dosyanın gerçekliğini kanıtlamak için bir hash değeri hesaplanır ve Ethereum blok zincirine kaydedilir. Ethereum blok zincirindeki her kayıt zaman damgalı, değişmez ve bağımsız olarak doğrulanabilir.

·         Birincil Sunucu ", uygulama düğümlerini barındırmak için veya başka veri koruma senaryoları gerektiğinde ek bir ana bilgisayar olarak kullanılan bir Acronis Veri Merkezinde dağıtılan bir sanal sunucu anlamına gelir.

·         Kurtarma Sunucusu ", bir Acronis Veri Merkezinde barındırılan ve depolama devretme veya depolama devretme hazırlığı kontrolü için kullanılan korumalı bir sunucunun bir kopyası anlamına gelir.

·         Genel IP Adresi ", harici ağ erişimi gerektiren bir bulut sunucusuna eklenebilen, herkese açık özel bir IP adresi anlamına gelir.

·         Sunucu ", diğer bilgisayarlara veri sağlayan bir iş yükü anlamına gelir.

·         Hizmet Sağlayıcı ", müşterilerine, varsa bayi müşterileri için kendi alt kullanıcı hesaplarını oluşturmak üzere Cyber ​​Protect Yönetim Sunucusunu kullanma hakkını vermek üzere Cyber ​​Protect Yönetim Sunucusunu kullanan bir kuruluş ve/veya pazarlama yapan bir kuruluş anlamına gelir. ve Acronis Cyber ​​Protect Cloud'u Son Kullanıcıya sunar

·         SP Bulut Yedekleme ", Hizmet Sağlayıcı tarafından sahip olunan ve/veya yönetilen Depolama anlamına gelir

·         Depolama ", İş İstasyonu, Sanal Makine ve/veya Sunucu dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bir bilgisayar tarafından kullanılmak üzere verilerin arşivlenmesi anlamına gelir.

·         Sanal Makine ", fiziksel bir bilgisayar gibi bir işletim sistemi ve uygulamaları çalıştıran bir yazılım bilgisayarı anlamına gelir. Sanal Makine, bir dizi belirtim ve yapılandırma dosyasından oluşur ve bir ana bilgisayarın fiziksel kaynakları tarafından desteklenir.

·         İş Yükü " bireysel bir İş İstasyonu, Sanal Makine, Sunucu, Barındırma Sunucusu, Web Sitesi, Mobil Cihaz, Microsoft 365 lisansı ve/veya Google Workspace lisansı anlamına gelir.

·         İş istasyonu " bir kişisel bilgisayar veya masaüstü bilgisayar terminali anlamına gelir

·         Mobil Cihaz ", kişisel bir el tableti veya telefonu veya Acronis'in takdirine bağlı olarak - taşınabilirlik için yapılmış ve bu nedenle hem kompakt hem de hafif olan başka bir cihazdır.

·         Web sitesi ", ortak bir alan adıyla tanımlanan ve bir web sunucusunda yayınlanan ilgili web sayfaları ve veritabanlarından oluşan bir koleksiyondur.

·         Web Sitesi Yedekleme ", Acronis Cyber ​​Protect Cloud kullanılarak Bulut Yedekleme üzerinde yedeklenebilecek Web Sitesi anlamına gelir.

 

Acronis Cyber ​​Protect Cloud

 

Acronis Cyber ​​Protect Cloud dört bileşenden oluşur: Cyber ​​Protect Management Server, Cyber ​​Protect Services, Cloud Storage ve uç nokta cihazında bir aracı. Acronis Cyber ​​Protect Cloud için üç farklı barındırma seçeneği mevcuttur:

 

·         Acronis Cyber ​​Protect Cloud Acronis Hosted modeli ile Acronis, Cyber ​​Protect Management Server, Cyber ​​Protect Services ve Cloud Storage'ı barındırır ve yönetir.

·         Acronis Cyber ​​Protect Cloud Hybrid modeli ile Acronis, hem Cyber ​​Protect Management Server'ı hem de Cyber ​​Protect Hizmetlerini barındırır ve yönetir, ancak Storage'ı değil.

·         Acronis Cyber ​​Protect Bulut Hizmet Sağlayıcı Barındırılan modeli ile Hizmet Sağlayıcı, Cyber ​​Protect Yönetim Sunucusu, Cyber ​​Protect Hizmetleri ve Bulut Depolamayı barındırır ve yönetir.

Acronis, Acronis Cyber ​​Protect Bulut Hizmeti Sağlayıcılarını "GB Başına" veya "İş Yükü Başına" modellerde sağlar. Acronis Cyber ​​Protect Cloud'a bir abonelik lisansı verilir, kalıcı bir lisans değil.

 

·         GB modeli başına – Hizmet Sağlayıcı, Acronis Barındırılan, Barındırılan Hizmet Sağlayıcı ve ayın son gününde tüm korumalı iş yükleri tarafından oluşturulan Yerel depolama kullanımı için ücretlendirilir.

·          

·         İş Yükü modeline göre - Hizmet Sağlayıcı, korunan iş yüklerinin sayısı ve tüm korumalı iş yükleri tarafından ayın son gününde oluşturulan Acronis Barındırılan depolama kullanımı için ücretlendirilir.

 

İş Ortağımız olmak İster misiniz?
Siz de iş ortağımız olun, başarı ve kazanç dolu bir geleceğe birlikte yelken açalım.