Yaşanan teknolojik gelişmeler, pek çok şirketin operasyon gereksinimlerinin de zaman içerisinde geliştirmesini zorunlu hale getiriyor. Geliştirme ve iyileştirme süreçlerinde şirketler oldukça zorlayıcı durumlarla karşılaşabiliyor. Öyle ki bu süreçte ödeme sisteminde yaşanan aksaklıklar, şirketler için sayısız olumsuz sonucu da beraberinde sürüklüyor.

 

Bağımsız, tüzel kişiler olan tedarikçiler kendi ürettiği mal veya hizmetlerini diğer kuruluşlara satıyor. Alım satım ve ödeme işlemlerinin yoğun olduğu böyle bir ortamda kurumların etkili ödeme yöntemlerine sahip olması şirketlerin tedarik süreçleri ile ilgili karşılaşabileceği risklerin azalmasında kritik bir rol üstleniyor.

 

Perakende, e-ticaret ve gıda sektörleri başta olmak üzere farklı sektörler bulut tabanlı tedarikçi ödeme yönetimine geçiyor. Şirketlerin tedarikçileri için gerçekleştirdiği finansal harcamaların karşılığını alabilmesi ve finansal süreçlerin sekteye uğramaması açısından etkili tedarikçi ödeme yönetimine sahip olması gerekiyor.

 

Farklı sektörlerde bulunan şirketler için bulut tabanlı tedarikçi ödeme yönetimine geçmek şirket organizasyonlarındaki işleyiş için günden güne önem kazanıyor.

 

Tedarikçi Ödeme Yönetim Yazılımı Nedir?

 

Büyük ölçekli şirketlerin en temel hedefleri arasında tedarikçileri yönetmek yer alıyor. Böyle bir ortamda şirketler, tedarikçi yönetimi ve ödeme sistemi için önemli yatırımlar yapıyor.

 

Tedarikçiler ile ilişkilerde kritik bir süreç olan satın alma süreci, bulut tabanlı tedarikçi ödeme yönetimi yazılımları kullanan şirketler için kolaylaşıyor. Böylece süreçlerde yaşanabilecek riskler azalırken şirketler büyük oranda tasarruf ve karlılık sağlıyor.

 

Tedarikçi ödeme yönetim yazılımlarında şirketler, ihtiyaçları ile ilintili her türlü talebi tek bir merkezden kolaylıkla karşılayabiliyor. Bulut tabanlı ödeme yönetimi sayesinde şirketlerin iş süreçleri otomatik hale geliyor.

 

Bulut tabanlı tedarikçi ödeme yönetimi, şirketlerin daha şeffaf bir tedarik süreci yaşamalarına olanak tanıdığı gibi ortaklar arasında veri paylaşımı, her iki tarafın da talep üzerine işlem bilgilerine erişebilmesine de izin veriyor. Öyle ki perakende sektöründe yer alan şirketler bulut tabanlı tedarikçi ödeme yönetimi sayesinde pazar fırsatlarını daha iyi değerlendirerek kendi rakiplerinden birkaç adım öne çıkabiliyor.

 

Bulut tabanlı tedarikçi ödeme yönetimi hem tüm paydaşların döngüde kalmasını sağlıyor hem de tedarik zincirinde daha güçlü bağlantılar kurulmasına olanak veriyor.

 

Bulut Tabanlı Tedarikçi Ödeme Yönetiminin Önemli Avantajları

 

Finansal verilerin güvenliği konusunun tüm işletmeler için bir risk kaynağı olarak görüldüğü yadsınamaz bir gerçek. Bulut tabanlı tedarikçi ödemeleri, yerleşik güvenlik mekanizmaları sayesinde dolandırıcılık başta olmak üzere diğer saldırıların da önüne geçme imkanı tanıyor. Öyle ki bu yazılım sayesinde mobil ödemeler, işlemler sırasında hassas verileri iletmiyor ve son derece güvenli jetonlar ağda dolaşıyor. Bunlar hackerların müdahalelerine karşı dayanıklı olduğu için verileri riske atmıyor. Ayrıca, bulut tabanlı bir yönetimde veriler dijital belirteç içinde şifrelendiğinden ne perakendeci ne de tedarikçi ortaklara ait hassas verileri göremiyor. Bu da şirketlere büyük bir güvenlik avantajı sağlıyor.

 

Bulut Tabanlı Tedarikçi Ödeme Yönetimi Maliyet Görünürlüğü Sağlıyor!

 

Tedarikçi ödeme yönetimi yazılımı perakendecilere tedarik zincirlerinde görünürlük sağlıyor. Böylece küçülme sorunları, yüksek fiyatlandırma ve düşük performans gösteren satıcılar daha etkili bir şekilde yönetilebiliyor.

 

Bulut ödemeleri, hızlı ve kolay bir şekilde paylaşılabilen merkezi verilerle bunu mümkün kılıyor. Bu durum perakendecilerin satış noktalarından daha iyi kararlar alırken, malların genel maliyetini daha iyi yönetebilecekleri anlamına geliyor.

 

Bulut tabanlı ödeme sistemleri, ödemeleri ve envanteri tek bir ara yüz üzerinde merkezileştirdiği için tedarik ve perakende verilerini içeren en ayrıntılı raporlamaya olanak tanıyor. Böylece perakendeciler daha iyi stok ve satıcı yönetimi hakkında bilgi sahibi oluyor.

 

Kolay kullanılabilir ara yüzü, personelin gelir kaybı ve süreç darboğazlarının neden olduğu kayıpları belirlemek için tedarik zinciri verilerini keşfetmesine de yardımcı oluyor. Ayrıca perakendeciler ve tedarikçiler hem canlı hem de geçmiş verilerle tahminlerinin doğruluğunu artırabiliyor.

 

Tedarikçiler bu bilgileri lojistiği optimize etmek için kullanabilirken perakendeciler beklenen pazar taleplerini daha etkin bir şekilde karşılayabiliyor. 

 

Tedarikçi Yönetimi Zorlukları Ortadan Kalkıyor!

Tedarikçi ödeme yönetimi yazılımları ile işletmeler gerçek zamanlı ve uygun maliyetli olarak ödemelerini işliyor. Tedarikçiler havale, kredi ödemesi ve promosyon ödenekleri dahil olmak üzere ticaret ortakları arasındaki ödemeleri işleme yeteneği sayesinde satıcı yönetimini basitleştiriyor. Çözümlerimiz, perakendeciler, etkileşimde buldukları kişiler, ödedikleri fiyatlar ve ulaştıkları marjlar hakkında doğru kararlar vermeleri için ihtiyaç duyulan iş zekasını sağlıyor.

Bulut Tabanlı Tedarikçi Ödeme Yönetimi Tüm Şirketler İçin Hayat Kurtarıcı!

Günümüzde bulut tabanlı tedarikçi ödeme yönetimi, büyük ya da küçük ölçekli olması fark etmeksizin tüm şirketler için hayat kurtarıcı. Son teknoloji bu yazılımı kullanabilecek kurumlar şu şekilde sıralanıyor:

1.KOBİ’ler gerçek zamanlı alternatif ödeme yöntemlerinden faydalanabiliyor.

2.Startup’lar henüz yolun başındayken birinci sınıf denetimlere ve sürekli iyileştirmelere sahip olabiliyor.

3.Büyük ölçekli şirketler iş süreçlerinin her anında güvende kalıyor, başarılı bir organizasyon geçirerek kendileri için tehdit oluşturan durumlardan korunuyor.

Her işletme kendine ait bir ödeme ağı geçidi seçerek son teknoloji ödeme kolaylığından yararlanabiliyor. Operasyonel maliyetleri en aza indiren ve sınır ötesi ödeme kolaylığını ortadan kaldıran bu yazılımlar, tüm ülke içi ödeme işlemleriyle ilgileniyor.

İşlerinin istikrarlı bir şekilde büyümesinin isteyen şirketler için tedarikçi ödeme yönetimi gelecek dönemlerde tedarik ve ödeme süreçleri açısından şirketlerin en önemli iş ortaklarından biri olacak gibi görünüyor.

İş Ortağımız olmak İster misiniz?
Siz de iş ortağımız olun, başarı ve kazanç dolu bir geleceğe birlikte yelken açalım.