Acronis True Image siber tehditlere, fidye yazılımlarına ve kripto hırsızlığı saldırılarına karşı gerçek zamanlı koruma sağlayan uygulamalar, dosyalar ve sistemler için bir siber güvenlik ve tehdit algılama platformudur.

 

Sistem, web filtreleme, güvenlik açığı değerlendirmeleri, video konferans koruması, uçtan uca şifreleme, davranışsal analiz motoru ve daha fazlası gibi gelişmiş siber güvenlik özellikleriyle birlikte gelir. Ek olarak Acronis True Image, verilerin tek bir konumda tüm cihazlar için yedekleme etkinliğini ve siber güvenlik ölçümlerini analiz eden kullanıcı dostu bir siber koruma sunmaktadır.

 

Acronis True Image, bugün piyasadaki en güçlü hizmet olarak karşımıza çıkar. Öyle ki profesyonel kullanıcılar, KOBİ’ler ve büyük ölçekli şirketlerin ağır yedekleme taleplerini en etkili şekilde karşılar.

 

Günümüzde Acronis True Image Kullanmanın Bazı Faydaları!

 

Pandemi ile birlikte değişen çalışma, bağlantı ve iletişim kurma yöntemleri büyük oranda değişiklik gösterdi. Evden ya da hibrit çalışmanın normal hale geldiği günümüz şartlarında evde kullanılan teknolojik cihazların güvenliği ise işletmelerin birincil önceliği oldu. Böyle bir ortamda hem çalışanların hem de işletme sahiplerinin alacağı siber güvenlik önlemleri hayati önem taşıyordu.

 

Teknolojik anlamda yaşanan değişiklikler ile bağımsız yedekleme ve geleneksel siber güvenlik yöntemleri büyük oranda geçerliliğini yitirdi. Bu doğrultuda akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü bilgisayarlardan bugün sahip olduğumuz günlük teknoloji araçlarının sayısı ve kişisel ve çalışma ortamları arasındaki etkileşim, iletişim, bilgi ve veri aktarımı miktarıyla, büyük veri miktarı gibi kavramlar daha önemli hale geldi.

 

Günümüzde hem ticari bir kuruluş hem de bireysel olarak kişiler, veri saldırılarının ve hackerların hedefi olabiliyor. Hackerlar hassas verilere ulaşmak için saldırı biçimlerini sürekli olarak geliştiriyor. Her gün 350.000’den fazla yeni kötü amaçlı yazılım tespit edilen günümüz dünyasında ek depolama alanı sağlayan çözümlerin yükselişi ve benimsenmesi gerekiyor.

 

Bu ihtiyacı gidermek için birden fazla ürün kullanmak ise pek çok güvenlik açığı yaratıyor, yönetimi karmaşık hale getirdiği gibi daha maliyetli olmasına neden oluyor. Acronis True Image, kullanıcılarına tek bir entegre çözümle herhangi bir kötü amaçlı yazılım saldırısını proaktif olarak durdurabiliyor ve ardından etkilenen dosyaları hızla geri yükleyebiliyor. Tek ve sezgisel ara yüzü sayesinde veri güvenliğini ve veri yedekleme süreçlerinin karmaşıklığını azaltıyor.

Entegrasyon Üstün Siber Koruma Sağlar!

 

Son birkaç yıldır Acronis True Image, etkilenen tüm dosyaları otomatik olarak geri yüklerken saldırıları gerçek zamanlı olarak durduran yerleşik bir fidye önleme yazılımına sahip tek kişisel yedekleme çözümü olmuştur.

 

Bu yeni nesil, tam donanımlı kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımı, Virus Bulletin ve AV-Test gibi bağımsız güvenlik laboratuvarları tarafından sıfır yanlış pozitifle %100 algılama oranı sağladığı kanıtlanmıştır.

 

Giderek dijitalleşen dünyamızda siber güvenlik ve siber korumanın önemi daha önemli ve can alıcı hale gelmeye devam ediyor. Yeni çalışma düzeni olan hibrit çalışmada bütünsel bir siber koruma ve siber güvenlik çözümü olan Acronis True Image’e sahio olmak, dijitalleşen dünyanın ideal siber güvenlik çözümüne sahip olmak anlamına geliyor.

 

Acronis True Image’in Avantajları

 

Daha önce hiç görülmemiş tehditlerden kaynaklanan sıfırıncı gün saldırıları da dahil olmak üzere tüm kötü amaçlı yazılımları durduran, yapay zeka ile geliştirilmiş davranışsal buluşsal yöntemler tarafından yönlendirilen gerçek zamanlı koruma sağlar.

 

Önceden programlanabilen veya anında çalıştırılabilen tüm sistemin isteğe bağlı antivirüs taramaları veya riskli dosyaların hızlı taramalarını gerçekleştirir.

 

Windows kullanıcılarının kötü amaçlı yazılım, dezenformasyon, dolandırıcılık ve kimlik avı saldırıları barındıran kötü amaçlı web sitelerine erişmesini otomatik olarak engelleyen web filtrelemesi sağlar.

 

Video konferans koruması, bilgisayar korsanlarının ve kötü amaçlı yazılım yerleştirme saldırılarının Zoom, Cisco Webex ve Microsoft Teams gibi popüler uygulamalardan yararlanmasını önler.

 

Hem davranış analizi hem de imza tabanlı analiz motorları ile kapsamlı algılama imkanı sunar.

 

Acronis Survival Kit, tam bir sistem yedeği oluşturan (bilgisayarınızda sahip olduğunuz her şey dahil) ve harici bir USB sürücü kullanarak önyükleme özelliğiyle geri yükleyebilen hepsi bir arada bir araçtır. Bu şekilde tüm programlarınız, verileriniz ve fotoğraflarınız tamamen güvende kalır.

 

İmza Bazlı Analiz özelliği ile True Image’ın antivirüs savunmaları, her beş dakikada bir tehdit veri tabanına dair güncellemeleri kontrol eder.

CPU yük dengeleme özelliği diğer uygulamalara öncelik vererek antivirüs taramaları sırasında bilgisayarınızın CPU’sunun aşırı yüklenmesini önler.


Dilediğiniz süre zarfında koruma işlevlerini askıya alabilir, bir programa göre veya bir sonraki yeniden başlatmanızda devam edeceği şekilde ayarlama yapabilirsiniz.


Acronis True Image bir yandan onaylı programların kesintisiz çalışmasına izin veren dışlama listelerini kontrol ederken bir yandan da olası tehditleri karantinada izole eder.

Windows’un yerleşik koruması ile entegrasyon sağlayan True Image, Windows yönergeleriyle ve diğer güvenlik çözümleriyle uyumluluğu garanti eder.

 

Bir yedeklemenin replikasyonu kesintiye uğrarsa, replikasyon süreci kesinti noktasından başlayarak verilerin kopyalanmamasını sağlayarak zaman ve bulut depolama alanı kazandırır.

Ayrıca Tibx arşivlerinin bağlanması, taşınması, yeniden adlandırılması, .vhd biçimine dönüştürülmesi ve hızlı yedekleme doğrulaması gibi özelliklere sahiptir.

 

Acronis True Image Nasıl Kullanılır?

 

Acronis True Image ile verilerinizi bilgisayara, bir “Acronis Bulut” hesabına, bir ağ cihazına veya bir FTP sitesine yedekleyebilir ve daha fazla güvenlik için yedeklemenizi şifreleyebilirsiniz. Hatta dosyalarınızın üzerinde değişiklik yapılmadığından emin olmak için blockchain teknolojisiyle “noter tasdiki” yapabilirsiniz.

 

Yapılandırması ve kullanımı son derece kolay olan Acronis True Image’ın “Gelişmiş” ve “Premium” abonelikleri gerçek zamanlı ve isteğe bağlı antivirüs korumasına sahip. “Standard” ve “Essential” lisans sahiplerine ise 90 günlük ücretsiz bir antivirüs koruması sunuluyor.

İş Ortağımız olmak İster misiniz?
Siz de iş ortağımız olun, başarı ve kazanç dolu bir geleceğe birlikte yelken açalım.