Çoğu işletme sahibi siber güvenliğin temellerini ve gereksinimlerini bilse de siber tehditlere karşı dikkatsiz oluyor ve gerekli çözümlerin kullanımı konusunda da sınıfta kalıyorlar. Günümüzde hackerlerin ve birçok tehdidin her zamankinden daha da gelişmiş ve daha da tehditkar olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor. Sektör ya da ölçek fark etmeksizin tüm işletmeleri ve şirketleri hedefleri arasında tutan hackerlerin gelişmiş saldırı atakları neticesinde göz açıp kapayıncaya kadar korumak için çok çalışılan verilerin açığa çıktığını görebilen işletmeler, fidye yazılımı ile karşı karşıya kalabiliyor. Hatta “Bize kim, neden saldırır?” mottosuyla hareket eden birçok KOBİ de bu saldırılardan oldukça fazla zarar görüyor. Öyle ki Dünya Bankası verileri, dünya genelindeki işletmelerin %90’ını oluşturan KOBİ’lerin elde edilmesi ve kullanılması kolay verilerinin siber suç araçlarını kullanan saldırganların hedeflerinden hiç çıkmadığını gösteriyor.

 

Siber güvenlik, günümüzde şirketlerin karşılaştığı en büyük endişelerden ve en zorlu sorumluluklardan biri olmaya devam ediyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedefleyen siber saldırılardaki artışla birlikte, tehditler giderek daha otomatik hale geliyor, ayrım gözetmiyor ve daha yüksek bir oranda işletmelere zarar veriyor. KOBİ’lerin bu denli tehdit altında olması onların uç nokta güvenliklerini daha da koruma altına almalarını da gözler önüne seriyor.

 

Microsoft Defender for Business ile Güvenliğinizi Sağlamlaştırabilirsiniz

 

Defender for Business, özellikle 300'e kadar çalışanı olan küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış yeni bir uç nokta güvenlik çözümüdür. Bu uç nokta güvenlik çözümü ile şirketinizin cihazları fidye yazılımı, kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve diğer tehditlerden daha iyi korunur.

 

Defender for Business, şirket güvenliğini geleneksel antivirüsten yeni nesil korumaya, uç nokta algılama ve yanıtlamaya, tehdit ve güvenlik açığı yönetimine ve daha fazlasına yükseltir. Akıllı, otomatik araştırma ve iyileştirme ile basitleştirilmiş yapılandırma ve yönetim sunan Defender for Business, Windows, macOS, iOS ve Android cihazlarda kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı dahil olmak üzere siber güvenlik tehditlerine karşı işletmelerin koruma sağlamasına yardımcı olur.

 

Microsoft Defender for Business’ın İşletmelere Sağladığı Faydalar

 

Defender for Business, istemcileri yapılandırmayı kolaylaştıran bir kuruluma sahiptir. Ayrıca, özel bir BT ekibi olmayan kuruluşlar için de önerilen tüm güvenlik ilkelerini etkinleştirir.

 

1. Kurumsal Düzeyde Uç Nokta Güvenliği Sağlıyor

 

Sektör lideri Microsoft Defender for Endpoint çözümünün özelliklerini barındıran ve bunları 300'e kadar çalışanı olan işletmeler için optimize eden Defender for Business;

 

·         Tehdit ve güvenlik açığı yönetimini barındırır. İşletmeler için en acil ve en yüksek riski oluşturan zayıf yönleri önceliklendirmeye ve bunlara odaklanmaya yardımcı olur. Yazılım güvenlik açıklarını ve yanlış yapılandırmaları keşfederek, önceliklendirerek ve düzelterek, ortamlar için proaktif olarak güvenli bir temel oluşturmaya yardımcı olur.

·         Saldırı yüzeyini azalır. Fidye yazılımı azaltma, uygulama kontrolü, web koruması, ağ koruması, ağ güvenlik duvarı ve saldırı yüzeyi azaltma gibi yetenekleri kullanarak cihazların ve uygulamaların genelinde şirketinizin siber saldırılara karşı savunmasız olduğu yerlerdeki saldırı yüzeyini azaltır.

  • Yeni nesil koruma sağlar. Cihazlarda ve bulutta kötü amaçlı yazılımdan koruma ve virüsten koruma ile tehditleri önlemeye ve bunlara karşı koruma sağlamaya yardımcı olur.

  • Uç nokta algılama ve yanıt (EDR) bulunuyor. Kalıcı tehditleri belirlemeye ve bunları ortamdan kaldırmaya olanak tanıyan davranışa dayalı algılama ve yanıt uyarılarını sağlar. Defender for Business içindeki manuel yanıt eylemleri, süreçler ve dosyalar üzerinde eylemde bulunmaya olanak tanırken, canlı yanıt, aygıtın düzeltildiğinden, güvenli olduğundan ve kullanıma hazır olduğundan emin olunmasına yardımcı olmak için doğrudan aygıtın kontrolünü şirketlere verir.

  • Otomatik araştırma ve düzeltme gerçekleştirir. Uyarıları inceleyerek ve saldırıları işletme yerine çözmek için hemen harekete geçerek güvenlik operasyonlarını ölçeklendirmeye yardımcı olur. Defender for Business, uyarı hacmini azaltarak ve tehditleri düzelterek, görevlere öncelik verilmesini ve daha karmaşık tehditlere odaklanılmasını sağlar.

  • API'lerr ve entegrasyona fırsat tanır. İş akışlarını otomatikleştirme ve güvenlik verilerini mevcut güvenlik platformlarına ve raporlama araçlarına entegre etme fırsatı tanır. Örneğin, Defender for Business'tan algılamaları güvenlik bilgilerine ve olay yönetimi aracına çekebilmeyi olanak kılıyor.

2. Kullanımı, Yönetimi ve Yapılandırması Kolay

 

Defender for Business'ı kurmak ve yönetmek için uzman güvenlik bilgisi gerekmez. Uç noktaların güvenliğine ilişkin öneriler ve öngörülerle sizi eyleme yönlendiren basitleştirilmiş deneyimler sunar. Kötü aktörler tarafından kullanılabilecek daha az karmaşıklık ve daha az boşlukla uç noktaların güvenliğinin sağlanmasına olanak tanır.

 

3. Uygun Maliyetli

 

Defender for Business, işletmeler için uygun bir fiyat noktasında maksimum güvenlik değeri sağlamak üzere tasarlanmıştır. Basitliği, işletmenin güvenliğini sağlamak için karmaşık siber güvenlik kavramlarını öğrenmek adına düşük operasyonel ek yük ile uç nokta güvenliğini eklemeye ve yönetmeye olanak tanır.

 

4. BT İş Ortakları İçin Microsoft 365 Lighthouse Entegrasyonu Sağlıyor

 

Küçük ve orta ölçekli işletmelere hizmet veren BT iş ortakları, müşterilerini geniş ölçekte güvenceye almak için Microsoft 365 Lighthouse'u kullanabiliyor. Defender for Business ile Microsoft 365 Lighthouse entegrasyonu, Lighthouse'a katılan müşteriler arasındaki güvenlik olayları ve uyarıların bir görünümünü sunuyor.

 

İş Verimliliğini Artıran ve Fark Yaratan Yenilikler Sunuyoruz

 

Logosoft olarak değişimin sırrının gelişim olduğuna inanıyoruz. En yeni çözümlerle iş verimliliğini artırıyor, maliyet avantajı sunuyor ve fark yaratan yeniliklere imza atma fırsatı sunuyoruz. Tüm iş ortaklarımızı işlevsel teknolojilerle tanıştırarak birlikte gelişmenin keyfini yaşıyoruz. Bu amaçla Microsoft Defender for Business çözümünü de iş ortaklarımıza sunuyoruz.

İş Ortağımız olmak İster misiniz?
Siz de iş ortağımız olun, başarı ve kazanç dolu bir geleceğe birlikte yelken açalım.