Herhangi bir işletme sahibinin nihai hedefi, iş fikrini başarıya doğru götürmektir. İşletmenizi başarılı kılmak için çok çaba, ekip çalışması ve sağlıklı bir iş yeri gerekir. Sektörlerde ve pazarlarda yaşanan hızlı değişimle birlikte şirketlerin pazarda ayakta kalabilmeleri için değişen teknolojiye ayak uydurmaları da zorunlu hale geliyor. Burada karşımıza çıkan Microsoft 365, fark yaratabilecek ve işinizi büyük boyutlara taşımanıza yardımcı olabilecek, sağlam ve son derece yetenekli bir Hizmet olarak Yazılım (SaaS) platformu olarak birçok kuruluşun ihtiyaçlarını ideal bir şekilde karşılıyor.

 

Microsoft 365, girişimcilerin işleri için daha iyi bir iş yeri yaratmalarına yardımcı olmak amacıyla 2011 yılında piyasaya sürüldü. Bulut tabanlı bir model üzerinde çalışan masaüstü tabanlı Microsoft Office paketinin çevrimiçi bir sürümüdür. Microsoft 365, daha iyi veri yönetimi ve sorunsuz iletişimde size yardımcı olmak için e-posta, iş birliği ve sosyal ağ gibi kapsamlı bir araç ve hizmet paketiyle birlikte geliyor.

 

Microsoft 365'in iş üretkenliğinizi artırmanıza nasıl yardımcı olabileceğinin birkaç yolunu görelim.

 

1. Her Zaman ve Her Yerden Erişim. Microsoft 365’in önemli yönlerinden biri bulut üzerinde olmasıdır. Bu size, internet erişiminiz olduğu sürece her yerden ve her zaman Office 365 uygulamalarına ve verilerine erişme olanağı sağlar. Ayrıca bu uygulamalara, hepsi birlikte senkronize edilecek olan kullanıcı başına beş farklı cihazdan erişme özgürlüğü de veriyor. Bu özellikler, birden fazla konumdan, uzak bölgelerden ve hatta seyahat ederken bile çalışmanıza olanak tanıyor. Microsoft 365, özellikle birden fazla coğrafyada şubesi olan şirketler için çok kullanışlıdır. Bu nedenle, bir şubeden diğerine seyahat ederseniz, dosyalarınıza yine de erişebilirsiniz. Bu, işinizin devam etmesini sağlar ve işinizin verimliliğini artırır.

 

2. Takım Çalışması ve İş birliği. Microsoft 365, ekip halinde çalışmayı çok kolaylaştırır. Çok iletişim merkezli olması nedeniyle hem şirket içinde hem de şirket dışında iletişim kurmanız için size verimli araçlar sağlar. Bulut platformunda olmak, iş arkadaşlarınızla aynı belgeyi görüntülemenize, düzenlemenize ve üzerinde çalışmanıza olanak tanır. Böylece, aynı belge üzerinde birden fazla kişinin çalışmasını sağlayarak, aynı belgenin birden çok kopyasının oluşturulmasını önleyebilirsiniz. Dosyaları e-postayla ek olarak göndermek yerine Microsoft 365’e doğrudan erişim vererek de paylaşabilirsiniz. Kısacası Microsoft 365 paketi, siz ve iş arkadaşlarınız için ortak bir çalışma alanı sağlar.

 

3. Tanıdık Araçlar. Microsoft 365 size tüm hayatınız boyunca kullandığınız Word, Excel, PowerPoint vb. tanıdık araçları ve hizmetleri sağlar. Microsoft size tüm bu araçları entegre edebileceğiniz ve kolayca çalışabileceğiniz bir platform sunuyor. Bu, sizin ve çalışanlarınızın görevlerinizi tek bir yerde tamamlamanızı kolaylaştırır ve ayrıca yeni gelenler için eğitim süresini azaltır. Bu araçlara ek olarak, iş üretkenliğinizi artırmaya yardımcı olan Exchange, SharePoint, Skype Kurumsal vb. gibi ek araçlara da sahip olursunuz.

 

4. Daima Güncel. Microsoft 365’in tüm yeni güncelleştirmeleri ve sürümleri için lisans satın almak sorun değildir. Microsoft, tüm uygulamalarının ve yazılımlarının otomatik güncellemelerini herhangi bir ek ücret talep etmeden sağlar. Bu, Microsoft 365’i bir kez satın aldığınızda, her yeni güncelleme başlatıldığında ödeme yapma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına geliyor. Bu yalnızca lisanslama stresini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda Microsoft 365’in tüm yeni özellikleriyle işinizi güncel tutmanıza yardımcı olur.

 

5. Esneklik ve Ölçeklenebilirlik. Microsoft 365 kullanmanın bir başka büyük avantajı da tamamen esnek olmasıdır. İş gereksinimlerinize göre seçebileceğiniz çeşitli fiyatlandırma planları sunar. Ayrıca ihtiyaçlarınıza göre Office uygulaması ile entegre edebileceğiniz Translator, Pexels, Grammarly vb. eklentiler de sunmaktadır. Ayrıca, aylık veya yıllık ödeme yapma esnekliğine sahip olduğunuz için herhangi bir sözleşmeye zorlanmazsınız. Bu aynı zamanda her ayın veya yılın sonunda öngörülemeyen maliyetlerden de kaçınmanıza yardımcı olur. Microsoft 365’in bu özelliği, işletmenizi herhangi bir kısıtlama olmaksızın büyütüp küçültmenize de yardımcı olur.

 

6. İşletmeniz için Uzman Desteği. Microsoft uzmanları, sorgularınızı her adımda çözmek için 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Microsoft 365 ile ilgili satın almadan önceki bilgilerden, kullanırken ihtiyaç duyacağınız teknik desteğe kadar, çalışanları her zaman telefon veya web üzerinden hizmetinizdedir. Böylece işletmeniz herhangi bir küçük veya büyük sorundan etkilenmez ve her zaman çalışır durumdadır.

 

7. Kurumsal Düzeyde Güvenlik. Her geçen gün artan siber tehdit sayısı ile siber güvenlik, işletmeler için çok büyük bir endişe kaynağıdır. Bu tehditlere karşı koymak için Microsoft 365, verilerinizi ve bilgilerinizi herhangi bir dış tehditten korumak için size yerleşik güvenlik özellikleri sunar. Microsoft 365 bunu birçok şekilde ve çeşitli düzeylerde yapar Microsoft 365’in fiziksel sunucuları son derece güvenlidir ve konumları kamuya açıklanmaz. Ayrıca, belirli bir cihazı kaybetmeniz durumunda bir cihazdaki tüm verilerinizi silme seçeneği sunar, ancak yine de diğer cihazlarınızdan ona erişebilirsiniz. Microsoft 365‘te başka hiç kimsenin verilerinize erişememesi için verileriniz her zaman BitLocker, HTTP üzerinden SSL ve IRM kullanılarak şifrelenir. Microsoft ayrıca sunucunuzdaki herhangi bir şüpheli etkinliği algılamak için Gelişmiş Tehdit Analizi (ATA) ve Makine Öğrenimi kullanır.

 

Microsoft 365 ile Bulut, E-Posta ve Ofis Uygulamaları Elinizin Altında

 

Bulut sistemlerinde verilerinizi yedeklerken, kurumsal bir e-postaya ve ofis uygulamalarına sahip olun.

 

·         İşlerinizi planlayın. 365 uygulamaları sayesinde işlerinizi kolay bir şekilde planlayın ve yönetin.

 

·         Kurumsal çalışmalar gerçekleştirin. 365 uygulamaları sayesinde çalışmalarınızın tamamını kurumsal bir şekilde düzenleyin.

 

·         Ekip çalışması. 365 sayesinde online ekip çalışmaları gerçekleştirin ve bir ofis ortamı yaratın.

 

·         Depolayın ve paylaşın. 365 ile tüm verilerinizi depolayın ve anlık olarak diğer kullanıcılar ile paylaşın.

İş Ortağımız olmak İster misiniz?
Siz de iş ortağımız olun, başarı ve kazanç dolu bir geleceğe birlikte yelken açalım.